Protišmykový podlahový prostriedok - NS01 3,78 l

Jedinečné a dlhodobé riešenie problému, za mokra nebezpečných, klzkých podlahových dlaždíc vo vnútornom aj vonkajšom prostredí.
Protišmykový podlahový prostriedok - NS01 3,78 l
Protišmykový podlahový prostriedok - NS01 3,78 l
Protišmykový podlahový prostriedok - NS01 3,78 l
Protišmykový podlahový prostriedok - NS01 3,78 l
Protišmykový podlahový prostriedok - NS01 3,78 l
Protišmykový podlahový prostriedok - NS01 3,78 l
Protišmykový podlahový prostriedok - NS01 3,78 l
136,6 EUR s DPH 113,8 EUR bez DPH
Osobne na predajni:zajtraPredpokladaný termín doručenia:pozajtra
Kód3110VýrobcaNo SkiddingPokrytiecca 37 m2Hmotnosť4.5 kg
PorovnaťPotrebujem poradiťPridať k obľúbeným

Popis produktu:

  • priehľadný chemický prostriedok zvyšujúci koeficient trenia a bezpečnosť na mokrom povrchu
  • pomáha redukovať nebezpečenstvo úrazu spôsobené pošmyknutím
  • jednoduchá a časovo nenáročná aplikácia a veľmi nízke aróma
  • prostriedok nie je možné na povrchu rozpoznať
  • jedna aplikácia vydrží minimálne po dobu niekoľkých rokov
  • čím je podlaha mokrejšia, tým väčší je protišmykový účinok
  • prostriedok je odolný voči chlóru, kyselinám, zásadám a soliam

Čo je Protišmykový prostriedok NS01?

Protišmykový prostriedok NS01 je jednoznačne najlepšie riešenie zabezpečenia dlažby za mokra. Jedná sa o chemickú zlúčeninu, ktorá zvyšuje koeficient trenia na mokrom povrchu. Veľkou prednosťou je zachovanie pôvodného vzhľadu. Prostriedok nevytvára žiaden film, ani nie je lepkavý. Ošetrený povrch po aplikácii NS01 je na prvý pohľad stále hladký, rozdiel je možné rozpoznať len za mokra. Základné vlastnosti povrchu sa nemenia. V niektorých prípadoch však môže dlažba po aplikácii zosvetliť, prípadne môže znížiť lesk. Prostriedok je na vodnej báze a je biologicky odbúrateľný. Na rozdiel od náterov nedochádza k procesu zrania, ale len ku krátkodobej reakcii prostriedku s povrchom, v závislosti na type povrchu od 3 do 30 min.


Jak funguje?

Tento chemický prostriedok vytvára milióny mikroskopických hrboľov, ktoré vznikajú kontrolovaným rozpúšťaním kremíku vyskytujúceho sa vo všetkých prírodných kamenných materiáloch. Keď je povrch mokrý, tieto hrbolky sa zaplnia. Pri chôdzi na takto ošetrenom povrchu, vyvinutý tlak topánky, alebo bosej nohy, vytláča vodu z hrboľkov von a vzniknutý podtlak vytvára protišmykový efekt.

 

Prostriedok NS01 je možné použiť na tieto materiály:

keramické, žulové, kamenné, mozaikové, terasso, porcelánové dlaždice, bridlicu, glazované tehly, hladký betón, porcelánové a smaltované vane a ostatné kamenné a minerálne povrchy. (nie je vhodný na aplikáciu na syntetické dlaždice a natierané povrchy).

 

Široké využitie:

v reštauráciách, hoteloch, supermarketoch, nákupných centrách, nemocniciach, továrňach, potravinárstve, kancelárskych budovách, školách, ochozoch bazénov, kúpeľniach, sprchách, vaniach, schodoch a všade tam, kde je podlaha v každodennom styku s vodou.

 

Aplikácia prostriedku:

Na prípravu povrchu a odmastenie pred samotnú aplikáciu prostriedkom NS01 odporúčame použiť čistiaci prostriedok ON GUARD. Akákoľvek nečistota, alebo mastnota bráni prostriedku NS01 s reakciu s povrchom a preto je dokonale očistenie pred aplikáciou veľmi dôležité.

Prostriedok NS 01 sa neriedi, je pripravený na použitie. Je možné aplikovať ho na podlahy aj pri nízkych teplotách, nie však pod 0°C. Pred samotnou aplikáciou spravte skúšku povrchu, ktorý má byť upravovaný. Stanovíte správnu dobu pôsobenia prípravku a prípadne prípustného zníženia lesku. Príliš dlhá doba pôsobenia prípravku môže spôsobiť vznik trvalých škvŕn.

Prostriedok sa na suchú a očistenú dlažbu nanáša plochým mopom, nechá sa pôsobiť 3 až 30 min. (v závislosti od povrchu). Po reakcii sa prostriedok zneutralizuje vodou a ihneď sa ošetrená plocha môže používať. Na povrchu ostanú len vytvorené mikro hrbolky, prostriedok sa po reakcii zneutralizuje a zmyje.

 

Údržba:

Vzhľadom k tomu, že sa nejedná o náter, alebo iný povlak, ktorý by sa časom ošlapal, môže dôjsť k pozvoľnej strate protišmykového efektu len zanesením vytvorených mikroskopických hrbolkov nečistotami a mastnostami. Životnosť povrchu ošetrených NS01 je teda závislá hlavne na správnej údržbe. Pre dokonalé ošetrenie, obnovu a predĺženie protišmykového účinku odporučujeme ošetrovať veľmi výkonným elektrostatickým čistiacim prostriedkom ON GUARD.

UPOZORNENIE!

Protišmyková úprava prostriedkom NS01 nie je funkčná počas námrazy a pri väčšom nánose snehu. V takom prípade je potrebné námrazu alebo sneh chemicky rozpustiť a protišmykový efekt bude zas funkčný.

 

Technické údaje:

Hustota: 1,065 kg/l

pH: 3,5

Teoretická výdatnosť: 10m²/l

Doba pôsobenia: 3 až 30 min

 

Popis
Na vašom súkromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie